همه

شکر گزاری در قانون جذب | تضمین قطعی رسیدن به آرزوها

وقتی در مورد قانون جذب صحبت میشه، قطعاً باید بعدش در مورد شکر گزاری در قانون جذب هم صحبت بشه. در واقع میشه گفت یکی از پایه های اصلی موفقیت توی جذب یک موضوع ( فرقی نمیکنه جذب عشق باشه یا جذب ثروت  یا چیز دیگه ) این هست که ما قدردانی رو یاد بگیریم و واقعا بهش عمل کنیم.

رضا بهمنیان | کارشناس جذب و موفقیت فردی


شکر گزاری کردن شاید به ظاهر کار و عمل خاصی نیاد. این که ما بابت یک موضوعی سپاسگذار باشیم، به طور ظاهری تاثیری روی بودن یا نبودن یک چیز نمیکنه! این اولین اشتباه افرادی هست که فکر میکنن دارن یک موضوع رو جذب میکنن!

خدا بارها توی قرآن در مورد شکرگذاری نعمت به ما پیام داده. بارها گفته که اگر شکرگذاری کنید نعمت شما رو بیشتر میکینم. از نظر ارتعاشی هم اگر بخوایم به قضیه نگاه بکنیم، میشه گفت قوی ترین ارتعاشی که برای جذب یک خواسته میشه فرستاد، به وسیله شکر گزاری هست.

شکر گزاری انواع مختلفی داره و فقط به شکرگذاری زبانی خلاصه نمیشه. توی این مطلب میخوام به صورت کامل در مورد شکرگذاری و ارتباطش با قانون جذب صحبت کنم و در نهایت یک تمرین فوق العاده برای شکرگذاری هم بهتون میدم که استفاده ازش بینطیر و عالیه.

قانون شکر گزاری چیست ؟

شکر گزاری در قانون جذب

قانون شکرگذاری یعنی این ما با شکر گزاری کردنمون توجهمون رو نسبت به یک موضوع بیشتر نشون بدیم. همونطور که میدونید واژه ی قانون یک تعریف داره. قانون یعنی چیزی که همیشه ثابته و تغییر نمیکنه و هر جا استفاده بشه یک نتیجه رو بده. و از طرفی هر کسی هم که با هر نوع شرایطی اون رو انجام بده همون نتیجه ای رو بگیره که بقیه گرفتن.

وقتی در مورد شکر گزاری، از عبارت قانون شکرگذاری استفاده میکنیم، یعنی این که هر کسی اگر مواردی رو که توی این مطلب در موردشون صحبت شده رو رعایت کنه، قطعا نتیجه ای رو میگیره که بقیه افراد گرفتن.

چرا با شکر گزاری نعمت زیاد میشود؟

خیلی از ما برای جذب چیزهایی که توی زندگیمون نداریم، عادت کردیم همه توجهمون رو روی چیزهایی بذاریم که نداریم تا بتونیم اونها رو بدست بیاریم. جالب اینجاست که بیشتر مواقع شکست میخوریم و اون اتفاق نمیوفته. دلیل این موضوع کاملا روشنه.

شکر گزاری یعنی اینکه ما به چیزهایی که داریم توجه کنیم و بابت وجودشون خوشحال باشیم. اینکه ما همیشه به دنبال چیزهایی هستیم که نداریم و به دارایی ها و نعمت هایی که داریم توجه نمیکنیم، نشون میده که ما شکرگذار نیستیم. ما همیشه داریم ناله میکنیم و غر میزنیم.

میگیم خدایا چرا نمیتونم درآمدم رو بیشتر کنم. چرا نمیتونم روابطتم رو عالی کنم. و هزار مدل سوال دیگه که همشون با چرا شروع میشن. اما هیچوقت از خودمون نمیپرسیم که چرا من به چیزهایی که دارم توجه نمیکنم؟

اگر قراره ما به چیزهایی که نداریم برسیم و بعد از یک مدت اونها هم برن جزو دسته ی نعمت هایی که بهشون توجهی نمیشه، پس شکرگذاری چه معنی میده.

شکرگذاری و انواع مختلف آن

شکر گزاری در قانون جذب

شکرگذاری شکل های مختلفی داره. اگر کسی بتونه همه موارد شکرگذاری رو که البته کار مشکلی هم نیست رو توی زندگی خودش انجام بده، بعد از یک مدت از شدت نعمت هایی که وارد زندگیش میشه قطعا متعجب میشه. انواع مختلف شکر گزاری رو در ادامه بهتون توضیح میدم تا بیشتر باهاشون آشنا بشید.

 • شکرگذاری قلبی
 • شكر زبانى
 • شكر عملى

رضا بهمنیان | کارشناس جذب و موفقیت فردی


اگر اوضاعت خوب نیست ، یه چیزی پیدا کن به اون توجه کن …

شکر گزاری قلبی


شکر گزاری قلبی یعنی این که ما همه نعمت هایی که توی این جهان وجود داره رو از خدا بدونیم. این میشه شکر گزاری قلبی. چطور میشه فهمید این شکرگذاری رو انجام میدیم؟

کافیه از خودمون بپرسیم که این خونه، این ماشین، فرزندنم و حتی خیلی از نعمت های کوچیک دیگه و چیزهایی که توی جهان وجود دارن، مخلوق چه کسی هستن. جوابی که به این سوال میدیدن نشون دهنده شکر گزاری قلبی شماست.

شكر زبانى


شکر گزاری زبانی همینه که ما بگیم « خدا یا شکرت ». نکته ای که در مورد این مدل شکر گزاری باید بگم اینه که یک سری از افراد وقتی دارن بابت داشته هاشون خدا رو شکر میکنن، با لحنی عبارت خدایا شکرت یا «الْحَمْدُ لِلَّهِ» رو به زبون میارن که نشون میده از نبود چیزی ناراضی و ناراحت هستن.

این مدل شکر کردن به درد نمیخوره. ما هدفمون این هست که نشون بدیم راضی و خوشحالیم بابت چیزهایی که داریم. فرض کنید دوست شما به شما یک کادو میده و بعد شما با یک لحنی که نشون میده از کادو راضی نیستین ازش تشکر میکنید. به نظرتون دفعه بعدی اون شخص از اون کادو بیشتر به شما میده؟

این نکات ریز هست که باعث میشه خیلی از افراد از قانون جذب نتیجه نگیرن. اینو کامل توی دوره جادوی جذب ( دوره آموزش کامل قانون جذب ) توضیح دادم و گفتم که وقتی شکر گزاری میکنید باید احساستون عالی باشه. به این فکر کنید که خیلی از افراد هستن که این چیزی که شما دارین رو ندارن. پس بابتش شکرگذار باشید.

ممکنه کسی بگه بابت چی شکرگذاری کنم؟ من چیزی توی زندگیم ندارم. از خودت بپرس : چی رو الان ازت بگیرن حالت خراب میشه؟ احساست به هم میریزه و زندگیت دچار چالش میشه؟ الان اگر من به شما بگم یک انگشت دستتو به من بده من 1 میلیارد به شما میدم اینکار رو میکنید؟ نه. چرا؟

چون براتون ارزشمنده. بابت همین انگشت که میتونید سپاسگذار باشید. اگر یک انگشت بیشتر از یک میلیارد می ارزه پس قطعا جون ما و همه اعضای بدنمون خیلی خیلی ارزشمند تره. ما یک گنج متحرک هستیم پس باید خودمون بابت تک تک سلول های بدنمون از خدا ممنون باشیم.

شكر گذاری عملى


شکرگذاری عملی یعنی این که ما به صورت عملی و با رفتارمون بیایم و قدر چیزهایی که خدا به ما داده رو بدونیم. عبادت کردن ( نماز و دعا خوندن ) و بخشیدن نعمت هایی که خود خدا به ما داده جزو این مدل شکرگذاری به حساب میان.

دعا و نماز و … که کاملا مشخص هست اما در مورد بخشیدن. ما میگیم اگر میخوای از یک چیزی توی زندگیت زیاد بشه اون رو ببخش و رهاش کن.

داستان حضرت یوسف و شکرگذاری

شکر گزاری در قانون جذب

فیلم حضرت یوسف بارها توی تلوزیون پخش شده. یعقوب نبی ( پدر حضرت یوسف (ع) ) زمانی که برادران یوسف اون رو به چاه میندازن، تا سالهای سال به خاطر نبود یوسف اشک میریزه و شکایت میکنه. با این که پسرهای دیگه ای هم داشته اما تمام توجهش به سمت یوسف بوده و نعمت های دیگه ای که خدا بهش داده بوده رو نمیدیده.

به همین دلیل سالهای دوری و فراق بیشتر و طولانی تر شد. انقدر این گریه های یعقوب ادامه پیدا کرد که چشم هاشو  از دست داد. تا اینکه فرشته وحی نازل شد و به یعقوب گفت اگر میخوای پسرت به تو برگردونده بشه، باید خدا و نعمت های دیگه ای که خدا به تو داده رو ببینی و دست از گله و شکایت برداری. یوسف زمانی یعقوب رو ملاقات کرد، که پدرش اون رو رها کرد و دیگه بابت نبودنش ناراحتی نکرد.

ما زمانی چیزهایی رو که میخوایم بدست میاریم که بابت نبودنش ناراحت نباشیم و گله و شکایت نکنیم. اینکه بشینیم و غصه این رو بخوریم که چرا درآمدم کمه یعنی داریم به چیزی توجه میکنیم که نمیخوایم وارد زندگیمون بشه و از طرفی به تمام چیزهایی که داریم پشت کردیم و اونها رو نمیبینیم.

زمانی میتونیم چیزی رو وارد زندگیمون کنیم که بتونیم ازش ببخشیم. بعقوب ، یوسف رو رها کرد. ازش گذشت تا در نهایت تونست به دستش بیاره.

داستان حضرت ابراهیم و اسماعیل

اگر بخوام راجع به بخشش صحبت کنم میتونم صد ها مثال براتون بیارم که نشون میده اگر بخوایم چیزی رو جذب کنیم که توی زندیگیمون نداریم، باید اول قدر دان و شکرگذار نعمت هایی باشیم که  اون ها رو داریم. داستان حضرت ابراهیم و ذبح کردن حضرت اسماعیل رو تقریبا همه شنیدن.

خدا به ابراهیم دستور میده تا پسرش اسماعیل رو قربانی کنه. ابراهیم از دستور خدا پیروی میکنه اما زمانی که دست به خنجر میبره تا دستور خدا رو اجرا کنه، خداوند به جای اسماعیل، گوسفندی رو میفرسته تا اون رو ذبح کنه. اسماعیل زمانی به ابراهیم برگردونده شد که ابراهیم ازش گذشت و رهاش کرد ( البته در راه خدا و به دستور خدا ).

بازهم تکرار میکنم ، ما زمانی میتونی چیزی رو جذب زندگیمون کنیم که از اون ببخشیم و رهاش کنیم. فرقی هم نمیکنه چی باشه. شما میخوای پول وارد زندگیت بشه، به اندازه ای که میتونی از پولی که داری ببخش. حتی اگر هزار تومن میتونی همون رو ببخش.

میخوای عشق بیشتری وارد زندگیت بشه، به مردم عشق بورز. آدم ها رو دوست داشته باش. مهم تر از همه خودت رو دوست داشته باش و محبت رو وقف کن. میخوای بیشتر یاد بگیری بیشتر یاد بده. دانشت رو ببخش. میخوای بیشتر بهت احترام گذاشته بشه، بیشتر احترام بزار.

میخوای اعتماد به نفست بالا تر بره، کاری کن که اطرافیانت وقتی با تو صحبت میکنن و یا با تو وقت میگذرونن، اعتماد به نفس بالایی پیدا کنن. با حرف هات و عملت اعتماد به نفسشون رو بیشتر کن.

شکر نعمت نعمتت افزون کند      …      کفر نعمت از برت بیرون کند

رابطه ی قانون جذب و شکر گزاری

شکر گزاری در قانون جذب

قانون جذب و شکر گزاری رابطه ی مستقیمی با همدیگه دارن. این مورد رو توی فایل صوتی و تصویری تعریفی که از قانون جذب داشتم هم توضیح دادم. قانون جذب میگه من همه چیزهایی که هم ارتعاش هستن رو کنار هم قرار میدم. طبق این تعریف زمانی که ما میخوایم یک چیزی رو جذب کنیم باید باهاش هم ارتعاش بشیم.

یکی از چیزهایی که باعث میشه ما بتونیم با چیزی هم ارتعاش بشیم اینه که شکرگذاری کنیم. همه ما شکرگذاری قلبی رو داریم. چون معتقدیم که این جهان هستی، توسط خدای بزرگ آفریده شده و همه نعمت ها و فراوانی های موجود در این جهان از خداست.

در کنار این شکرگذاری قلبی، هر چقدر که ما بتونیم در مقابل چیزهایی که توی زندگی خدا به ما داده، بیشتر شکرگذاری زبانی و عملی رو انجام بدیم، بیشتر از اون نعمت وارد زندگی ما میشه. چرا؟ چون ما داریم بیشتر به اون موضوع توجه میکنیم. پس بیشتر ارتعاش درخواست وجود داشتن و بیشتر شدن اون نعمت رو به کائنات میفرستیم.

من اون نعمت رو اصلا ندارم، اما میخوام جذبش کنم، چیکار کنم؟

اگر بخوایم این فرض رو بگیریم اول باید بابت کلیات و نعمت های دیگه ای که توی زندگیمون وجود داره شاکر باشیم. توی قدم بعدی میام اینطور برداشت میکنیم که اون نعمت رو داریم و بعد به خاطر وجودش از خدا شکرگذاری میکنیم.

مغز شما این رو نمیفهمه که واقعا اون نعمت وجود داره یا نیست. البته باید دقت کنید وقتی این کار رو میکنید احساس شما مثبت باشه چون در غیر این صورت شما ارتعاش بدی دارین و در نهایت دارین وجود نداشتن اون نعمت رو جذب میکنید.

اگر وقتی دارین شکرگذاری میکنید، ته ذهنتون این باشه که « من که اینو ندارم هنوز پس چیو دارم شکر میکنم؟ »، بخش منطقی ذهنتون همه چیز رو خراب میکنه و ارتعاش اشتباهی رو میفسته. پس جوری شکر کنید که انگار واقعا همین الان اون نعمت توی زندگیتون هست و شما بابتش خوشحال هستید.

نکته مهم


نکته ای که باید بهش دقت کنید این هست که اول سعی کنید به شکرگذاری برای چیزهایی که الان توی زندگیتون دارین، از کوچیک تا بزرگ بپردازین و بعد از یک مدت برید سراغ اون چیزهایی که ندارین. اینطوری مغز شما تمرین میکنه و بعدا اگر بابت چیزی که ندارین شکر گزاری کردین، واکنش نشون نمیده و ارتعاش ذهنی شما رو خراب نمیکنه.

تمرین شکرگذاری ، چطور شکرگذاری کنیم؟

شکر گزاری در قانون جذب

شکرگذاری اصلا کار مشکلی نیست اما خب خیلی از افراد به این خاطر که عادت به این کار ندارن، فراموش میکنن و کمی زمانی میبره که این کار رو توی ناخودآگاه ذهنشون برنامه ریزی کنن تا تبدیل به عدت بشه. برای این کار میشه از تمرین های مختلفی استفاده کرد که یکی از این تمرین ها استفاده از دفترچه شکرگذاری هست.

شما میتونید یک دفتر رو برای خودتون تهیه کنید و اسمش رو بزارین دفتر شکرگذاری. توی این دفترچه لیست نعمت هایی که دارین رو بنویسید. توی قدم بعد جلوی هر کدوم از این نعمت ها، یک جلمه شکر آمیز بنویسید. نعمت ها هر چیزی میتونن باشن. از انگشت دستتون گرفته تا خونه و ماشین و …!

برای خود من پیش اومده که بابت یک گلدون کوچیک که شاید به ظاهر ارزشی نداشته باشه، خدا رو شکر کردم. اینو مثال زدم که بدونید خیلی از چیزهای به ظاهر بی ارزش و یا چیزهایی که ما به داشتننشون عادت کردیم ( مثل اکسیژنی که نفس میکشیم )، نیازه که به خاطر وجودشون قدردان باشیم.

میتونید از عبارت های تاکیدی هم استفاده کنید. عبارت های تاکیدی عبارت هایی هستن که دائم تکرار میشن. مثل همون ذکری که سر نماز خونده میشه. مثلا شما میتونید جلوی هر نعمتی که دارین بنویسید : « خدایا شکرت که من فلان نعمت رو دارم » یا مثلا بنویسید «الْحَمْدُ لِلَّهِ که من این نعمت رو دارم » !

توی این دوتا جمله « خدایا شکرت » و یا «الْحَمْدُ لِلَّهِ» عبارت تاکیدی به حساب میان. یکی رو انتخاب کنید و دائم همون رو بنویسید و بخونید. خوندن ، نوشتن و شنیدن صدای خودتون که دارین میخونید میشه سه تا توجه به اون نعمت و این یعنی ارسال ارتعاش قوی تر ذهنی.

شکر گذاری برای چی؟

ما دو نوع شکرگذاری داریم. شکر گزاری برای چیزهایی که داریم و شکرگذاری برای چیزهایی که میخوایم داشته باشیم. گفتیم اولین قدم اینه که ما برای چیزهایی که داریم شکرگذاری کنیم. این کار رو میتونیم توی دفترچه شکرگذاری انجام بدیم.

یک روش دیگه هم وجود داره که میتونید امتحانش کنید. همیشه یک صلوات شما توی دستتون داشته باشین و سعی کنید که هر نعمتی رو که در طول روزمره میبینید، بابتش شکر کنید و یک بار دکمه صلوات شمار رو بزنید. این هم همون نتیجه ی تکرار عبارت های تاکیدی رو داره.

برای شکر گزاری اون دسته از چیزهایی که نداریم و میخوایم وارد زندگیمون بشن هم میتونید لیستی از چیزهای که میخواین رو توی دفترچه شکرگذاری بنویسید و بعد همونطور که توضیح دادم عمل کنید. نکته ای که برای این مورد وجود داره و باز هم میخوام روش تاکید کنم این هست که حواستون به احساستون باشه. احساس شما باید مثبت و خوب باشه.

نمونه جملات شکرگذاری

 • خدایا شکرت که احساس خوبی دارم
 • خدایا شکرت که به سلامتی کامل به سر می برم
 • خدایا شکرت که گوش شنوایی دارند
 • خدا را شکر چشمان بینایی دارند
 • خدایا شکرت که بدن سالمی دارم
 • خدایا شکرت که کسب و کار موفقی دارند
 • خودشو گرفت که پدر و مادر سالمی دارم
 • خدایا شکرت که درامدم روز به روز بیشتر می شود
 • خدایا شکرت که جذاب و دوست داشتنی هستند
 • خدایا شکرت که آهنربای جذب پول و ثروت مند
 • خودش کرد که قد بلندی دارند

جمع بندی

توی این مطلب از اهمیت شکرگذاری و ارتباط این موضوع با قانون جذب مطلع شدین. هر چقدر که بیشتر به نیمه پر لیوان دقت کنید بیشتر از چیزهایی که دارین و دوستشون دارین، وارد زندگیتون میکنین.

هرچقدر که بیشتر از چیزهایی که دارین و بهشون علاقه دارین ببخشید، بیشتر از همون ها رو وارد زندگیتون میکنید. پس سعی کنید بخشش رو به دید شکرگذاری کردن از داشتن یک نعمتی که خدا به بهتون داده ببینید.

تمام نعمت ها و فراوانی هایی که در این جهان میبینید مال خدا هستن. پس احساس مالکیت داشتن روی اونها کاری بیهوده ای هست. همه چیزهایی که توی این جهان به ما داده میشه، قرض هستن. ما هستیم که مشخص میکنیم که کائنات چه چیزی رو به ما قرض بده و در اختیار ما قرار بده.

به خدا گفتم : بیا جهان را قسمت کنیم ، آسمون واسه من، ابراش واسه تو. دریا مال من، موجش واسه تو. ماه مال من، خورشید مال تو. خدا خندید و گفت: تو بندگی کن! همه دنیا مال تو. من هم مال تو!

برچسب ها

رضا بهمنیان | مدیر مجموعه فکرتو

فکرِ تو، زندگی تو رو میسازه! این شعار نیست، واقعیته. من رضا بهمنیان به همراه تیم قدرتمند فکر تو هستیم تا شما رو با یکی از قدرتمندترین قوانین جهان، یعنی قانون جذب آشنا کنیم . بعد از چندین سال تحقیق و بررسی درمورد این قانون ، تصمیم گرفتیم تا همونطور که خود ما از این قانون استفاده کرده و همچنان میکنیم، به شما هم به صورت کامل آموزش بدیم و همه ی اطلاعات و تمرینات رو در اختیارتون قرار بدیم تا بتونید بهترین نتایج رو مثل سایر اعضای خانواده ی فکر تو بدست بیارید.

نوشته های مشابه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن