قانون جذب پول و ثروتقانون جذب سلامتیقانون جذب عشق و روابطهمه

قانون جذب چیست و چطور کار میکند؟

مه ما عاشق این هستیم که به اهداف و رویاهامون برسیم و دنبال وسیله ای هستیم که مارو به خواسته هامون برسونه. این وسیله میتونه یاد گرفتن یک قانون به اسم قانون جذب باشه. خیلی از افراد هستن که در مورد نتایج قانون جذب خودشون صحبت میکنن. از پولدار شدن با قانون جذب گرفته تا جذب سلامتی و درمان بیماری، جذب عشق یا جذب یک فرد خاص و حتی جذب موفقیت توی کنکور! شما هم قطعا اهدافی برای خودتون دارین که باید بهشون برسید. اگر همینطوره پس این مطلب رو تا آخر مطالعه کنید.

رضا بهمنیان | کارشناس جذب و مدیر مجموعه فکرتو


برداشت شما از قانون جذب چیه؟

خیلی از کسایی که فیلم مستند راز ( اثر راندا برن ) رو دیدن و یا کتابش رو خوندن، تنها چیزی که از این کتاب برداشت کردن این بود که باید به رویاها و اهدافشون فکر کنن تا بهش برسن ( البته این مستند در نوع خودش بی نظیر و فوق العادس اما در صورتی که جزئیات رو کامل بدونیم ).

به همین خاطر افراد زیادی رو میشناسم که میگن ما نتیجه نگرفتیم و این طبیعیه چون یه جای کار میلنگه. اگر به جای دایره بودن تایر اتومبیل، تایر ها مربعی یا مثلثی بودن اتومبیل به درستی حرکت میکرد؟ طبیعیه که نه چون از قوانین علم ریاضی به درستی استفاده نشده!

اگر کسی توی قرن 21 بگه قانون جذب کار نمیکنه و یا اینکه اصلا وجود نداره، به همون اندازه حرفش عجیبه که کسی ادعا کنه قانون جاذبه ی زمین کار نمیکنه!!! خیلی ها این قانون رو قبول ندارن و میگن ما خیلی توی روابطمون تلاش کردیم. خیلی تلاش کردیم که به اون کسی که علاقه داشتیم برسیم. خیلی زحمت کشیدیم که ثروتمند بشیم. خیلی تلاش کردیم که بیماریمون خوب بشه. اما نشد! چرا ؟ چراشو من بهتون میگم.

این هم یک قانونه، مثل بقیه قوانین جهان هستی!

قانون جذب هم دقیقاً مثل بقیه ی قوانین طبیعته. ما نمیتونیم انتظار داشته باشیم آب در دمایی غیر از 100 درجه به جوش بیاد! از قانون جذب هم نباید انتظار داشته باشیم وقتی درست ازش استفاده نشده، به درستی و اونجوری که ما میخوایم جواب بده. قانون جذب هم یک قانونه مثل سایر قوانین جهان هستی.

اگر به درستی کار کردن باهاش رو یاد بگیرید میتونید ازش به نفع خودتون استفاده کنید. هر چند که ما هر لحظه داریم با این قانون زندگی میکنیم! تفاوت آدم ها موفق و افرادی که به خواستشون میرسن با افرادی که نمیرسن توی اینه که این افراد خواسته یا ناخواسته قانون جذب رو به نفع خودشون به کار میبرن.

شاید براتون کمی عجیب باشه که اصلاً چنین چیزی توی جهان وجود داره اما باید بگم این جهان به خودی خود به اندازه کافی عجیب هست؛ فقط این ما هستیم که به خیلی از اتفاقات عادت کردیم. از طرفی قانون جذب قانونیه که خدای متعال برای نظم دادن بیشتر به جهان هستی و اتفاقات و البته تایید کردن قدرت اختیار و انتخاب آدم ها اون رو حکم فرما کرده.

قانون جذب

قانون جذب دقیقا چیه و چجوری کار میکنه؟

قانون جذب چیه؟ اولین قدم برای استفاده از قانون جذب برای رسیدن به آرزوها و اهدافتون این هست که  بهش ایمان بیارید. و شما زمانی ایمان میارید که بدونید قانون جذب از نظر علمی چی هست و چطور کار میکنه. کمی قبل تر توضیح دادم که قانون جذب، یکی از قوانین این جهان ( مثل جاذبه ی زمین ) هست.

رضا بهمنیان | کارشناس جذب و مدیر مجموعه فکرتو


توی کلیپ زیر به صورت کامل بهتون توضیح دادم که قانون جذب چیه و چطوری عمل میکنه. کلیپ رو تا آخر ببینید و بعد از دیدن کلیپ ادامه متن رو تا آخر مطالعه کنید. بهتون قول میدم بعد از مطالعه این صفحه دیدتون نسبت به موضوع قانون جذب به صورت کامل تغییر پیدا کنه.

قانون جذب چیست و چطور کار می کند ؟


سوال : آیا این قانون از نظر علمی ثابت شده هست ؟ 


در ادامه و در بخش مربوط به اثبات علمی، ویدیویی برای شما قرار داده شده که با دیدنش به صورت کامل در مورد وجود و علمی بودن قانون جذب مطمئن میشید.

قانون جذب در چه مواردی کار میکند ؟

قانون جذب برای هر چیزی که ما خواستار ورود اون چیز توی زندگی خودمون باشیم جواب میده و کار میکنه. حتی اگر ندونیم که چطور داریم ازش استفاده میکنیم و به صورت غیر عمد از این قانون استفاده کنیم باز هم جواب میده. دقیقا مثل زمانی که ما رانندگی میکنیم اما به اینکه ماشین از نظر فنی چطوری کار میکنه اصلا فکر نمیکنیم!

اتفاقا به همین خاطره که خیلی از افراد احساس میکنن روی زندگیشون هیچ تسلط و کنترلی ندارن. ما همیشه داریم از قانون جذب استفاده میکنیم! فقط نمیدونیم که داریم به نفع خودمون و توی مسیر جذب چیزهایی که میخوایم ازش استفاده میکنیم یا اینکه داریم از چیزهایی که میخوایم و دوست داریم وارد زندگیمون بشن دور میشیم.

دیدن بعضی از افراد میگن شانس آوردیم. یا یک سری ها هستن هر وقت ببینیدشون دم از نا امیدی و بد شانسی میزنن. دقیقا دلیلش همین قانون جذبه. واقعیت اینه چیزی به اسم خوش شانسی و بد شانسی وجود نداره. همه چیز دست خود ماست. اون لحظه ای که ناخودآگاه د در جهت جذب چیزی که میخوایم عمل میکنیم و به دستش میاریم به خودمون میگیم خوش شانس. زمانی هم که بازم ناخودآگاه باعث میشیم چیزی که میخوایم وارد زندگیمون نشه، به خودمون میگیم بدشانس.

من این تضمین رو میدم اگر کسی اطلاعاتش درست و اصولی در مورد قانون جذب بره بالا و کامل درمورش بدونه، تمریناتش رو انجام بده و خودش رو تغییر بده، قطعا به هرچیزی که میخواد میتونه برسه. زمانی که شما روی قانون جذب مسلط بشین، میفهمید که چرا قبلاً به خیلی از چیزهایی که میخواستین نرسیدین. اگر توی زندگیتون چیزی داشتین و از دستش دادین ( پول ، رابطه ی خوب، سلامتی و … ) دلیلشو میفهمید. اینجاست که شما قدرت کامل زندگیتون رو توی دستتون میگیرید و میتونید همه چیز رو اونطور که میخواین بسازید.

قانون جذب

قانون جذب از نظر علمی چطور کار میکند؟

دانشمندان زیادی در جهان وجود داشتن که تحقیقات علمی زیادی در مورد ذرات ریز سازنده جهان تحقیق کردن. تا یک زمانی همه تصور میکردن کوچکترین ماده جهان مولکول هست و بعد متوجه شدن که چیزی کوچکتر از مولکول هم وجود داره و اسمش رو گذاشتن اتم.

بعد از گذشت مدتی دانشمندان متوجه شدن که اتم خودش از ذرات ریز تری به نام الکترون ، پروتون و نوترون تشکیل شده و در حال حاضر تحقیقات علمی و نظریه ی استرینگ ( ریسمان ) نشون میده که ذرات ریز تری هم وجود دارن که به اونها ریسمان گفته میشه. تا الان هر چقدر که دانشمندان تحقیق کردن در آخر متوجه شدن که نظریاتشون با قانون جاذبه جور در نمیاد تا اینکه نظریه استرینگ مطرح شد و تونست از نظر ریاضی و منطقی اثبات بشه و با قانون جاذبه هم جور در میومد.

اثبات علمی قانون جذب


اصل مطلب، ارتعاشات است!

در مورد اینکه نظریه استرینگ چیه میتونید کاملا توی اینترنت جستجو کنید و مطالب مربوط به اون رو بخونید اما حرف اصلی ما روی قانون جذب هست و میخوام خیلی ساده بهتون توضیح بدم که رابطه قانون جذب و نظریه استرینگ چیه. قبل از توضیح درمورد این موضوع باید بدونید که قانون جذب ، یک قانون ثانویس و قانون اصلی مربوط به ارتعاش هست.

توضیح دادم که جهان ما از ذرات بسیار ریزی ساخته شدن. هر کدوم از مخلوقات ( از جاندار گرفته تا بی جان ) خصوصیت های خاص خودشون رو دارن. مثلا سنگ و کوه سفت و سخت هست و ابر ها نرم و به شکل گاز هستن. گل ها به رنگ های مختلف دیده میشن و گونه و شکل حیوانات با هم فرق میکنه.

همه این تفاوت ها در رنگ ، شکل ، اندازه ، سختی و نرمی و هر خصوصیت دیگه ای به این بستگی به ارتعاش همون ذرات ریزی که بهشون گفتیم ریسمان داره. با یک مثال کاملا این موضوع رو براتون روشن میکنم.

این مثال همه چیز رو براتون روشن میکنه

فرض کنید شما و دوستتون دو سر یک طناب توی دستاتون گرفتین و این طناب رو به سرعت بالا پایین میبرید. من هم قرار هست زمانی که شما در حال این کار هستید، خیلی سریع دستمو به داخل طناب فرو ببرم و خارج کنم. در ابتدا که سرعت بالا و پایین شدن طناب کم هست من به راحتی میتونم دستمو بدون اینکه طناب بهش برخورد کنه، فرو و خارج کنم. قانون جذب

اما زمانی که سرعت بالا و پایین شدن طناب زیاد میشه من نمیتونم دستم رو فرو کنم و قطعا طناب با دست من برخورد میکنه. حالا فرض کنید این سرعت خیلی خیلی خیلی بیشتر بشه ( مثلا 100 میلیون بار در ثانیه ). چه اتفاقی میوفته؟ من طنابی رو که به سرعت داره بالا پایین میشه رو مثل یک دیوار کاملا سخت جلوی خودم میبینم و وقتی بهش دست بزنم برای من با دیوار هیچ فرقی نخواهد داشت.

این یعنی شما با ایجاد ارتعاش توی طناب، اون هم با سرعت خیلی بالا، تونستین یک دیوار جلوی من بسازید. نظریه ریسمان هم دقیقا همین رو میگه. میگه درون اتم ها ذرات ریز تری به نام استرینگ ( ریسمان ) وجود داره که در حال ارتعاش هستن. هرچقدر که سرعت و شکل این ارتعاش فرق کنه، خاصیت مواد مختلف هم فرق میکنه.

مثلا اگر کوه سفت هست به این دلیله که سرعت این ریسمان در اتم های کوه یا سنگ بسیار زیاده و ما از نظر فیزیکی فکر میکنیم کوه سخت هست در حالی که اتم های این کوه در حال جابه جا شدن و ارتعاش هستن.

قانون جذب

یک مثال دیگه

اجازه بدین یک مثال دیگه هم براتون بزنم. ما انسان ها هر چیزی رو به رنگی میبینیم. دلیلی که باعث میشه ما بتونیم ببینیم این هست که نور به سمت یک جسم تابیده میشه و بعد به سمت چشم ما برمیگرده. این امواج توی ذهن ما تفسیر میشن و ما تجسمی از اون شی رو درک میکنیم.

نور با یک سرعت مشخص به همه چیز میتابه اما زمانی که  امواج نوری که به اجسام برخورد میکنن ، برمیگردن و به چشم ما میرسن ، تغییر شکل پیدا میکنن. گفتیم اجسام از ذرات ریزی تشکیل شدن که بهشون ریسمان گفته میشه و شدت ارتعاش این ریسمان مشخص میکنه که یک جسم چه ویژگی هایی داشته باشه.

این ارتعاش هست که مشخص میکنه ما سیب رو قرمز ببینیم و برگ درخت رو سبز. این تفاوت ارتعاش امواج صوتی هست که باعث میشه صدای موجودات و انسان ها با هم فرق کنه و در نهایت گوش ما با شنیدن امواج صوتی اونها رو درک کنه. این ارتعاشه که باعث میشه ما سختی سنگ و نرمی پنبه رو درک کنیم. ارتعاش و انرژی همه چیز این جهانه!

ارتباط نظریه ریسمان (استرینگ) با قانون جذب

با توضیحاتی که توی بخش قبل بهتون دادم متوجه شدید که این جهان و هر چیزی که توشه از ارتعاشات ساخته شده. جتی سلول های بدن ما و حتی فکر کردن ما همه و همه انرژی هستن! حالا بهتر میتونید قانون جذب رو درک کنید. مغز ما با فکر کردن به هر چیزی یک ارتعاش میفرسته و این جزئی از بدن ماست. هر بار که شما به یک چیز مثبت و یا منفی فکر میکنید، مغز شما سیگنال هایی رو ارسال میکنه.

ذهن ما چطور ارتعاش میفرسته؟

ذهن ما آدم ها از یک عالمه سلول های نورونی تشکیل شده. این سلول های نورونی وظیفشون این هست اطلاعات رو با سرعت فوق العاده زیادی انتقال بدن. مغز این کار رو با ارسال پالس های الکتریکی انجام میده و این پالس ها دقیقا انرژی هستن!  اگر بخوام تشبیه کنم میتونم بگم نورون ها شبیه به سیم هایی هستن که تمام اجزای بدن رو به مغز وصل میکنه.

این نورون ها جوری ساخته شدن که همیشه و در همه جا، به جز زمانی که خواب هستیم، در حال ارتعاش و فعالیت هستن. هر فکر و هر چیزی که در ذهن ما ایجاد میشه و یا حتی از ذهن ما میگذره باعث ایجاد ارتعاش میشه.  زمانی که خواب هستیم نمیتونیم فکر کنیم بنابراین این ارتعاشات هم قطع میشن.

با توجه به این توضیحات متوجه شدید که چطور ذهن ما با افکاری که توش به وجود میان، یک سری ارتعاشات ( یا بهتره بگیم یک سری درخواست ها ) رو به سمت کائنات ارسال میکنه. جالبه بدونید که فرقی نمیکنه که ما حواسم هست یا نه. ناخود آگاه داریم کاری رو انجا میدیم یا خود آگاه. در هر صورت ارتعاشات ارسال میشه و جهان هستی این ارتعاشات رو دریافت میکنه و به شما پاسخ میده. این پاسخ میشه همون اتفاقات و پازلی که زندگی هر انسانی رو میسازه.

رضا بهمنیان | کارشناس جذب و مدیر مجموعه فکرتو


کائنات مثل گارسون رستورانه!

من دوست دارم برای هر چیزی یک مثال بیارم تا بهتر باز بشه. برای قضیه ارسال ارتعاشات مغز هم میخوام یک مثال براتون بزنم. البته در ادامه باز این مطلب رو بیشتر توضیح میدم تا بهتر متوجه بشید. وقتی ما به هر چیز مثبت یا منفی ( یا حتی افکاری که نشه جزو دسته ی منفی یا مثبت قرارشون داد )، ما داریم در واقع یک سری درخواست ها رو به یک قدرت خیلی بزرگ تر میدیم. فرض کنید رفتید داخل یک رستوران و گارسون از شما میپرسه چه غذایی میل دارید.

شما به منو نگاه میکنید و اسم غذاهایی رو میگید که میخواید. کسی نمیگه من فلان غذا رو نمیخوام. بنابراین اگر شما یک غذایی رو سفارش بدین که از مزش خوشتون نمیاد اون گارسون برای شما میارتش. منوی غذا لیستی از چیز هایی هست که شما هر روز دارین جذبشون میکنید یا اینکه میخواید بدستشون بیارید. اون گارسون هم دقیقا مثل مامور کائناته.


اینجاست که داستان قشنگ میشه

توی فیزیک یک قانون هست به اسم قانون سوم نیوتون. این قانون میگه هر عملی ، یک عکس العمل داره. مثلا اگر شما با مشت به دیوار بکوبید، دیوار دقیقا همون انرژی رو که شما بهش وارد کردین رو به دستتون وارد میکنه.

اینجاست که داستان خیلی قشنگ میشه. با توجه به قانون سوم نیوتون ، زمانی که شما با فکر کردن به یک موضوعی، امواج و ارتعاشاتی رو به فضا یا همون کائنات ارسال میکنید، کائنات اون رو دریافت میکنه و به شما پاسخ میده. دقیقا مثل زمانی که ما رو به روی یک کوه فریاد میزنیم و بعد انعکاس صدای خودمون رو می شنویم.

به همین دلیله که هر حرف، فکر و رفتار من و شما دقیقا توی زندگی خودمون برمیگرده. شاید شما به این فکر کنید که خب من این همه به پول فکر کردم چرا بهش نرسیدم؟ من این همه به کسی که بهش علاقه داشتم فکر کردم اما بهش نرسیدم؟  من شب تا صبح به سلامتی فکر کردم اما چرا بهش نرسیدم؟

این سوالات نشون میده که یک جای کار شما اشکال داره. اگر خاطرتون باشه گفتم قانون جذب برای همه یکسان و ثابته ( چون قانونه ) و همیشه داره کاره خودشو میکنه. چه ما بخوایم و چه نخوایم. اگر بلد باشیم ازش استفاده کنیم اون نتیجه ای رو میگیریم که میخوایم و اگر هم نتونیم کنترلش کنیم اون چیزی که میخوایم در نمیاد.

شما بهتر انجامش میدین یا اون ؟

شما دو تا چکش و قلم رو به دو نفر که یکیشون مجسمه ساز و شخص دیگه، یک آدم معمولی هست بدین. ازشون بخواین یک مجسمه ی انسان رو توی سنگ بتراشن. کدوم یکی میتونه اینکار رو به خوبی انجام بده؟

در ظاهر هر دو دارن به سنگ ضربه میزنن اما در واقعیت این شخص مجسمه ساز هست که میتونه کار خوب رو انجام بده. چون میدونه از انرژی و وسایلی که در اختیارش هست چطور استفاده کنه. خیلی وقتا در ظاهر همه ما یک کار رو انجام میدیم اما نتیجه کاملا متفاته. اینه که باعث میشه زندگی ها فرق کنه.

رابطه ی زندگی ما با قانون جذب

خب تا اینجا به اندازه ی کافی و لازم اطلاعاتی بهتون داده شد که اگر بخواین بهشون فکر کنید، در مورد وجود قانون جذب و نظم در این جهان به نتیجه میرسید. حالا وقت اون رسیده که توضیح بدم چطور این قانون توی زندگی ما داره کار میکنه؟

قانون جذب چطور کار میکنه؟

افکار ما آدم ها به دو دسته تقسیم میشه. یکی افکار مثبت و یکی افکار منفی. این افکار به احساسات ما هم دقیقا متصل هستن. وقتی حال ما خوب باشه این یعنی داریم به یک چیزی فکر میکنیم که مثبته و وقتی حالمون خوب نباشه ، افکار ما ، افکاری منفی هستن.

با توجه به نکته ای که توضیح دادم هر وقت که دیدید حالتون خوب نیست بدونید دارید افکار منفی رو در ذهنتون پرورش میدین. این افکار منفی هر لحظه دارن از خودشون ارتعاش تولید میکنن. این ارتعاشات در نهایت مثل همون داستان گارسون و غذایی که شما دوستش ندارید، عمل میکنن. بنابراین اگر هر روز دارین در مورد گرونی و بد بختی و نداری خودتون و دیگران صحبت میکنید، توقع نداشته باشید زندگیتون از نظر مالی بی نیاز بشه.

این جهان جوری ساخته شده که شما هر طور که فکر و توجه کنید در نهایت حق رو به شما میده و شما رو تایید میکنه. شما سازنده ی زندگی خودتون هستین و مطئمن باشید زندگی هر هر آینه ی درونش و ارتعاشاتیه که میفرسته.

اگر به این فکر کنید چقدر مردم بد شدن، افرادی جلوی راهتون قرار میگیرن که اتفاقات بدی رو براتون رقم میزنن. برعکسش هم هست. اگر شما فکر کنید مردم خیلی خوبن، در نهایت در بیشتر اوقات افرادی سر راهتون قرار میگیرن که کمکتون میکنن. بنابراین شما هرجور که فکر کنید، حق با شماست و جهان اینطوری زندگی که به هر کسی میاد رو براش ایجاد میکنه.

قانون جذب

چطور با قانون جذب وقتی به چیزی فکر میکنیم اتفاق می افتد؟

بعضی ها این سوال رو مطرح میکنن که چطور وقتی با استفاده از قانون جذب ، به چیزی فکر میکنیم یا خود همون چیز یا چیزی شبیهش برامون اتفاق میوفته؟ الان دقیقا با یک مثال براتون توضیح میدم که چه اتفاقی میوفته. این مثال رو از یکی از اساتید قانون جذب قرض میگیرم چون واقعا بهتر از این مثال رو من جایی نخوندم و نشنیدم.

شما چند سنگ رو به همراه چند بادکنک ( که توشون گاز هلیوم زدیم) توی هوا به فاصله ی یک متر با زمین قرار بدین و همزمان رها کنید. سنگ ها همه با هم میان پایین و روی زمین قرار میگیرن و باکنک ها چون توشون گاز هلیوم هست به هوا میرن. کسی نمیبینه یک بادکنک بیاد و در کنار یک سنگ قرار بگیره. این دقیقا همون اتفافی هست که میوفته.

وقتی شما دائم به یک چیز فکر میکنید، ذهن شما ارتعاشات مربوط به اون رو چیز رو میفرسته و شما یا خودش و یا چیزی شبیهش رو جذب میکنید. به همین دلیله که معمولا افرادی که با هم ارتباط نزدیک دارن، از نظر مالی و شکل زندگی، شبیه به هم هستن.

اگر شما بتونید محیط زندگی و افرادی که باهاشون رابطه دارین رو تغییر بدین و با افرادی ارتباط داشته باشید که از نظر مالی از شما بهتر هستن این باعث میشه ذهن شما به خاطر چیز هایی که میبینه و افکاری که دارین ( البته اگر این افکار مثبت باشن) درآمد بیشتر و زندگی بهتری از نظر رفاه مالی رو جذب کنه و خودتون بعد از یک مدت این رو درک میکنید.

نتیجه گیری تا اینجا

خب اجازه بدین تا اینجا یک نتیجه گیری کنیم و بعد ادامه بدیم. تا اینجا گفتیم قانون جذب یک قانون کلی و همیشگی هست که داره کار خودش رو انجام میده و اگر شما بلد باشید چطوری با کنترل افکارتون از این قانون استفاده کنید میتونید زندگیتون رو به سمت رسیدن به خواسته هاتون هدایت کنید.

یک نکته هست که میخوام همینجا بهتون بگم. احساسات شما همه چیز شماست. وقتی یک اتفاق بد میتونه فکر شما و درنهایت حال شما رو خراب کنه، پس حتما برعکس هم میتونه اتفاق بیوفته. شما هم میتونید با کنترل فکر و احساستون اتفاقات خوب و یا بد رو رقم بزنید.

در مورد اینکه شما چطور باید روی قانون جذب مسلط بشین و کنترل زندگیتون رو بدست بگیرید تا به هر چیزی که میخواین برسید، به طور کامل توی دوره « جادوی جذب » توضیح دادم. این دوره 8 قدم اصلی داره که توی هر قدم تمرینات، آموزش ها و اطلاعاتی رو توضیح میدم که دونستن و عمل کردن بهشون کاری میکنه که زندگیتون تبدیل بشه به همونی که خودتون میخواینش.

داری توجهت رو خرج چه چیزی میکنی؟

افرادی که نمیتونن افکار و احساساتشون رو کنترل کنن، نمیتونن زندگی رو بسازن که در نهایت دنبالش هستن. مثل این میمونه که شما سوار اسبی بشید که هیچ افساری نداشته باشه و سوارکاری هم بلد نباشید. در چنین شرایطی این اسب هست که هرجا که دوست داره شمارو میبره و شما هیچ کنترلی روش ندارید. بنابراین به مقصدی هم که میخواید شما رو نمیرسونه.

چیزی که خیلی مهمه این هست که ما داریم به چی توجه میکنیم. توجه یعنی چی ؟ یعنی دیدن، شنیدن، فکر کردن، صحبت کردن و … که در واقع ورودی های بدن ما هستن. ما جهان اطرافمون رو با این ورودی ها درک میکنیم. اطلاعاتی که وارد مغز ما میشه توسط مغز پردازش میشن و ما اونها رو درک میکنیم. هر کدوم از این توجه ها ارتعاش خودش رو داره. اگر میخوای در این مورد بیشتر بدونی پادکست زیر رو گوش بده.

رضا بهمنیان | کارشناس جذب و مدیر مجموعه فکرتو


توجهت رو داری خرج چی میکنی؟

یک مثال از توجه

اینکه شما به طور همزمان یک مطلب رو میخونید، میبینید و با گوشتون صدای خودتون رو میشنوید، یعنی اینکه همزمان دارین به اون مطلب سه تا توجه نشون میدین. این توجه ها روی هم تاثیر میزارن و همدیگه رو تقویت میکنن. پس زمانی که شما به جای فقط با چشم خوندن، با صدای بلند میخونید و میبینید، بهتر و سریع تر یک مطلب رو میتونید حفظ کنید.

توجه های ما با فرکانس و ارتعاش ذهنی ما رابطه مستقیم داره. اگر کسی میخواد قانون جذب رو درک کنه باید مفهوم توجه رو درک کنه. اگر آماده ای تا این مفهوم رو درک کنی، فایل صوتی زیر رو به صورت کامل گوش بده.

رضا بهمنیان | کارشناس جذب و مدیر مجموعه فکرتو


رابطه ی حواس پنجگانه ( توجه های ما )  با احساسات و ارتعاشات ذهنی و قانون جذب

 

قانون جذب

مراحل قانون جذب چیا هستن؟

ما برای قانون جذب سه مرحله کلی داریم که هر کدوم از این مراحل به خودی خود تمریناتی دارن که باید انجام بشن. به هر اندازه ای که شما تسلط پیدا کنید نتیجه میگیرید. نقطه ی مقابل این هم وجود داره. اگر در هر کدوم از این سه مرحله ذره ای اشتباه و یا خطا داشته باشید اون طور که باید نتیجه نخواهید گرفت.

مرحله اول ، درخواستش کن

مرحله ی اول از قانون جذب ، درخواست کردن هست. خیلی از افراد توی همین مرحله متاسفانه به مشکل برمیخورن. اگر شما بدونید که چطور باید از کائنات به درستی درخواست کنید در نهایت میتونید به نتیجه ای که میخواید برسید.

اگر شما به درستی این کار رو انجام بدید ، به محض درخواست شما، ارتعاشات ذهنی شما شروع به ارسال شدن میکنن. اگر فرکانس و ارتعاشی رو ارسال کنید که در جهت خواسته و هدف شما نباشه ، از هدفتون دور میشید. این درحالی هست که شما تصور میکنید دارید اون چیزی رو جذب میکنید که میخواید اما در حقیقت دارید کاری انجام میدید که شما رو به اون نمیرسونه.

خیلی از افراد به خاطر همین موضوع ، یعنی مرحله درخواست هست که فکر میکنن قانون جذب کار نمیکنه و اونها رو به خواسته هاشون نمیرسونه. با توجه به تمرینات و آموزش هایی که در دوره ی «جادوی جذب » قرار دادم، شما قدم به قدم  در کنار اینکه یاد میگیرید که چطور ارتعاش درستی رو بفرستی که خواستتون رو وارد زندگیتون کنه، تغییر میکنید و هرچقدر که جلو میرید نتایج بیشتری رو میبنید. فرقی نمیکنه چی میخواین، دنبال داشتن یک رابطه هستین و یا میخواین درآمدتون چند برابر بشه و کار خوبی داشته باشین.

مرحله دوم ، باورش کن

مرحله ی دوم از قانون جذب باور کردن چیزهایی هست که میخواین بهشون برسید. البته بخشی از مرحله ی اول به همین باورها بر میگرده چون خیلی از توجه ها و افکار ما زاده باورها و عادت های ماست. تا زمانی که این باور  اتفاق نیوفتاده شما نمیتونید چیزی رو که میخواید رو جذب کنید. برای این حرف هم دلیل وجود داره. قبل تر توضیح دادم  چیزهایی که از نظر سطح انرژی و ارتعاش مثل هم هستن، کنار هم قرار میگیرن.

زمانی که شما مثلا یک ماشین بنز رو میخرید، سطح انرژی شما با سطح انرژی اون بنز توی یک مدار قرار گرفته. بنابراین خیلی طبیعی هست که وجود بنز رو باور میکنید چون واقعا وجود داره و میتونید لمس کنید. اما زمانی که اون بنز رو ندارین و میخواین بهش برسید چی؟ توی این موقعیت باید باور کنید تا سطح انرژی و ارتعاش شما توی مدار اون اتومبیل بنز قرار بگیره و بهش برسید.

انرژی تک نداریم!

این رو توی دوره جادوی جذب هم توضیح دادم. ما توی جهان انرژی تک نداریم. همیشه جفت هستند. اگر همونطور که اگر چیزی وجود داشته باشه باورش میکنید، وقتی نیست، برای اینکه به وجودش بیاریم باید باورش کنیم. همونطور که اتفاقات خوب و بد احساسات خوب و بد رو به وجود میاره، احساسات خوب و بد، اتفاقات بد و خوب رو جذب میکنه.

سوال: من هیچ پولی ندارم و از نظر زندگی خیلی توی رفاه نیستم. حقوقم یک حقوق متوسط هست. چطور میتونم به بنز برسم. من اگر این حقوق رو هزار سال هم جمع کنم هیچی هم نخورم آخرش نمیتونم بنز بخرم!

جواب : ببینید کسی که پازل این جهان رو چیده خیلی بزرگ تر از یک اتومبیل بنز یا یک خونه تو بهترین جای جهان هست. بنابراین این که شما به این چیزهای مادی برسید برای کائناتی که خداوند اون رو برنامه ریزی کرده ، هیچ زحمتی نداره. این خود شما هستید که با فکر اشتباهتون جلوی خودتون رو میگیرید و اجازه نمیدید به خواسته هاتون برسید.این موضوع هیچ ربطی به شرایط نداره.

فرقی نداره که الان اوضاع اقتصادی مملکت بد هست یا خوب. همه چیز خود شما هستید. زمانی که شما فکر تون رو درست کنید و استفاده از قانون جذب رو یاد بگیرید و اون رو به صورت ناخودآگاه انجام بدین، خود به خود اتفاقاتی برای شما میوفته و شما توی شرایطی قرار میگیرید و با افرادی مواجه میشید که سطح درآمد شما رو بالا میبرن.

احتمالا برای شما هم پیش اومده

شده توی زندگی تون یک دفعه یه اتفاق غیر منتظره خیلی خوب براتون افتاده باشه که اصلا فکرشم نمیکردین با توجه به وضعیت فعلیتون بهش برسید؟ اسمش رو چی گذاشتین ؟ خوش شانسی؟ نه به هیچ وجه خوش شانسی نیست. شما توی مدار اون اتفاق قرار گرفتین و ناخواسته از قانون جذب استفاده کردین. حالا تصور کنید روی قانون جذب مسلط بشید. اون وقت ببینید چه چیزهایی رو میتونید جذب زندگیتون کنید.

مرحله سوم ، دریافتش کن

مرحله ی سوم مرحله ی دریافت چیزی هست که دنبالش هستید. این مرحله بعد از مرحله ی اول و دوم اتفاق میوفته. این مرحله به احساس شما برمیگرده. اگر شما بتونید احساس خوبی که بعد از داشتن یک رابطه، ماشین ، خونه و … در شما ایجاد میشه رو درخودتون ایجاد کنید در نهایت در واقعیت هم بهش میرسید. شاید کمی عجیب برسه اما اینطور نیست و این یک قانونه.

شما زمانی میتونید از تهران به سمت مشهد برید که انگیزه ای برای اینکار داشته باشید. انگیزه زمانی ایجاد میشه که شما به اون فکر کنید و اونو با تمام وجود احساس کنید. مثلا اگر شما توی یک رابطه هستید که اصلا کیفیت خوبی نداره، زمانی میتونید اون رابطه رو متوحل کنید که بتونید اون رابطه ی عالی فکر کنید و از دورن حسش کنید تا بتونید اون رو جذب کنید. معمولا افراد وقتی توی یک شرایط هستن، نمیتونن به چیزی غیر از اون شرایط فکر کنن و این اوضاع رو بدتر میکنه.

و باز هم مثال

اگر شما الان گرمتون هست، خیلی مشکله که به واقعا به یک فضای خنک فکر کنید و حس اون فضای خنک رو هم توی خودتون ایجاد کنید. اما هنر دقیقا همین جاست. ممکنه اولش به نظر سخت بیاد اما هرکاری اگر با تداوم و تمرین انجام بشه آسون میشه.

احساست بهت چی میگه؟

اگر شما جزو افرادی باشید که این مطلب رو تا اینجا مطالعه کرده باشین، احتمالا الان درونتون یک حس نسبت به مطالبی که خوندین وجود داره. بارها پیش اومده که افرادی که توی دوره شرکت کردن و یا مطالب وب سایت رو خوندن پیام دادن و گفتن که حرف ها به دلشون میشینه.

بارها شنیدم که یکی اومده و گفته : آقای بهمنیان وقتی به گذشتم نگاه میکنم الان میفهمم که چرا فلان موقع اون اتفاق بد یا خوب برام افتاد. اگر شما هم وقتی داشتی این مطلب رو میخوندی یک حسی بهت میگفت که : « آره برای من هم فلان موضوع پیش اومد » باید بگم که شما الان اطلاعاتت نسبت به 90% مردم در مور قانون جذب بیشتره. شما چیزی رو میدونی که خیلی ها اصلا در موردش چیزی نشنیدن.

الان شما میدونید و قلبا احساستون این موضوع رو تایید میکنه که قانونی به نام قانون جذب هست و میدونید که برای رسیدن به خواسته هاتون میتونید ازش استفاده کنید اما هنوز یک چیزی شما رو سردرگم میکنه و اجازه نمیده حس کنید کامل روی این مطلب مسلط هستید. یک حسی بهتون اجازه نمیده که بگین خب من از این به بعد باید اینکار و اینکار رو انجام بدم که بتونم به خواستم برسم.

دلیل این موضوع پراکندگی اطلاعاتی هست که در مورد قانون جذب وجود داره. شما اگر بخواین اول خودتون روی این موضوع مسلط بشین و بعد بتونید حتی به افراد دیگه کمک کنید و اصطلاحاً کوچشون کنید ( مربی اونها باشید ) باید اصولی و درست اول خودتون مطالب رو یاد بگیرید. در غیر این صورت نمیتونید حتی به خودتون هم کمک کنید.  به همین دلیل هست که تصمیم گرفتم دوره  « جادوی جذب » رو تهیه و اون رو برای افرادی که میخوان زندگی خودشون و دیگران رو تغییر بدن رو  آماده کنم.

قانون جذب

13 نکته برای استفاده از قانون جذب که همین حالا باید بدانید

برای خداوند متعال هیچ تفاوتی نداره که شما یک آدم فقیر باشید یا ثروتمند. خداوند توی این جهان به اندازه کافی نعمت و فراوانی قرار داده و هر کسی به اندازه ی کاسه ی فکر و ذهنش از این فراوانی ها استفاده میکنه. باز هم میگم اگر شما خودتون و درونتون رو کنترل کنید این قدرت به شما داده خواهد شد. تا به هرچیزی که میخواید برسید.

نکته اول

شما میتونید با استفاده از این قانون به یک شخص که بهش علاقه دارید برسید. شما میتونید به درآمدی که میخواید برسید، شما میتونید به سلامتی که دنبالش هستید برسید. همه ی اینها و هر چیز دیگه ای که شما بخواید برای زندگی خودتون اون رو داشته باشید به خود شما بستگی داره و قابل دسترسی هست.

نکته دوم

به قدرت کائنات ایمان داشته باشید. هر چند که اگر اون رو قبول نداشته باشید باز هم کار خودش رو میکنه. تنها فرق داستان اینجاست که شما نمیتونید از این قانون استفاده کنید و هر کس به اندازه تسلط و ایمانش به خدا و کائنات ، جذب میکنه.

نکته سوم

نکته بعدی این هست که سعی نکنید بفهمید که چطور کائنات شما رو به اون چیزی که میخواید میرسونه. خیلی از افراد از این طریق جذبشون رو خراب میکنن. شما هیچوقت نمیتونید به جای کائنات فکر کنید. پس بعد از درخواست به کائنات خواسته و اهدافتان رو  رها کنید و مطمئن باشید به آن چیزی که می خواهید می رسید. دقت کنید منظور از رها کردن این نیست که دیگه بهشون فکر نکنید و تمرین های لازم رو انجام ندید. منظور اینه که نباید به روند رسیدن به خواسته ها فکر کنید.

شما زمانی که پدال گاز اتومبیل رو فشار میدین به این فکر نمیکنید که الان موتور اتومبیل چطور داره کار میکنه. شما فقط با استفاده از قوانینی که توی ماشین تعریف شده ازش استفاده میکنید تا به مقصدتون برسید. با توجه به این مثال قانون جذب دقیقا همون اتومیبله که داره شما رو به مقصدتون میرسونه و شما به این نباید فکر کنید که  دقیقا چطور داره کار میکنه.

نکته چهارم

در دنیای کائنات چیزی به نام زمان وجود نداره. اصلا مشخص نیست که چقدر باید زمان بزارید تا به اون  چیزی که میخواهید برسید. تنها چیزی که سرعت رسیدن به خواسته ها رو افزایش میده، مقدار فرستادن ارتعاش مثبت و خوب نگه داشتن احساسات هست.

نکته پنجم

اگر میخواید به نتیجه برسید، همیشه باید تمرین کنید. این تمرین شاید اولش آزار دهنده باشه اما به مرور زمان شما به این تمرین عادت میکنید. دقیقا مثل زمانی که میخواید رانندگی یاد بگیرید. اولش سخت به نظر میرسه اما بعد از یک مدت بدون اینکه فکر کنید کار درست رو انجام میدین.

برای خوب نگه داشتن احساس و ارسال ارتعاش مثبت به کائنات باید تمرین کرد و این تمرینات به صورت قدم به قدم توی دوره اومده. کافیه کاری رو که بهتون گفته شده رو به درستی انجام بدین. اون وقت هست که بعد از یک مدت از چیزی که براتون اتفاق افتاده شگفت زده میشید.

نکته ششم

بر اساس قانون جذب شما میتونید هر چیزی رو که از لیست منوی این جهان انتخاب میکنید داشته باشید و اصلا مهم نیست که چقدر بزرگ باشه. سعی کنید این رو باور کنید. دلیلش هم اینه که خیلی از افراد به خاطر شرایطی که توش هستن فکرشون محدود شده و این بدترین چیزه.

نکته هفتم

قانون جذب کائنات میگه : شما هر چیزی که شبیه به افکارتون و توجهتون هست رو جذب میکنید. وقتی افکارتون در جهت رویاهایتان باشه و احساس خوبی داشته باشید، به آن رویا و هدفی که دارید میرسید.

نکته هشتم

قانون جذب کائنات یک قانون کاملا طبیعیه و در همه زمان ها و همیشه در حال کار کردنه. این قانون کاری به بد و خوب نداره و وظیفش اینه که چیزهایی که از یک جنس ارتعاش هستن رو در کنار هم قرار بده. این خود ما هستیم که برای این قانون مشخص میکنیم مارو در کنار چه اتفاقات و چه چیزهایی قرار بده. این چیزها میتونه ، اشیا، نوع زندگی، افرادی که باهاشون در ارتباط هستیم، اتفاقات و … باشه.

نکته نهم

قانون جذب یک قانون ثابت و دائما همیشه فعاله. هیچ وقت و هیچ زمانی نیست که کار نکنه. چه من و شما این قانون رو درک و قبول کنیم  و چه دیک و قبول نکنیم! در هر صورت اون کار خودش رو انجام میده.

نکته دهم

قانون جذب کائنات یکی از مهم ترین قوانین آفرینش هست. خداوند میگه من به انسان قدرت اختیار دادم تا به چیز هایی که میخواد برسه. این قانون هیچ تعارضی با قوانین آفرینش نداره و اتفاقا دقیقا اونها رو تایید میکنه. با وجود این قانون هست که قدرت اختیاری که خداوند ازش یاد کرده برای ما انسان ها معنی پیدا میکنه. این یعنی شما میتونید با استفاده از این قانون، هر زندگی که دوست دارید رو برای خودتون بسازید.

«انَّا هَدَیْناهُ السَّبیلَ امَّا شاکِراً وَ امَّا کَفُوراً» 
ما راه را بدو نمایاندیم، خواه شاکر باشد و [پذیرا گردد] یا ناسپاس.

نکته یازدهم

زندگی الان شما با توجه به افکار و میزان کنترلی که روی قانون جذب داشتید ساخته شده است. در حال حاضر اگر بخواید این زندگی رو تغییر بدین باید افکارتون رو تغییر بدین و یاد بگیرید که چطور از اتومیبل قانون جذب برای رسیدن به مقصد و اهدافتون استفاده کنید.

آنتونی رابینز : انسان ها، ماشین اثبات باورهاشون هستن!

نکته دوازدهم

افکار شما دقیقا شبیه به یک طناب هستن. شما با طناب نمی توانید چیزی را از خودتون دور کنید. شما به هرچیزی فکر کنید اون رو به طرف خودتون میکشید  و جذب میکنید. کسی که بلد هست از قانون جذب استفاده کنه یک طناب که روش یک قلاب هست رو به دستش میگیره و هر چیزی  رو که دوست داره توی این فروشگاه بزرگ این جهان داشته باشه رو به سمت خودش جذب میکنه.

نکته سیزدهم

تمام این جهان از انرژی ساخته شده. انرژی های هم نام و مشابه، همدیگه رو جذب میکنن. برای اینکه به خواسته و هدفی که دارید برسید باید با اون هم ارتعاش بشید و تنها راه هم جهت شدن با خواسته هاتون این هست که از تمرین ها و آموزش های درستی که بر اساس تحقیقات مختلف به دست اومده استفاده کنید تا مثل خیلی از افراد موفق به خواسته هاتون برسید.

رضا بهمنیان | مدیر مجموعه فکرتو

فکرِ تو، زندگی تو رو میسازه! این شعار نیست، واقعیته. من رضا بهمنیان به همراه تیم قدرتمند فکر تو هستیم تا شما رو با یکی از قدرتمندترین قوانین جهان، یعنی قانون جذب آشنا کنیم . بعد از چندین سال تحقیق و بررسی درمورد این قانون ، تصمیم گرفتیم تا همونطور که خود ما از این قانون استفاده کرده و همچنان میکنیم، به شما هم به صورت کامل آموزش بدیم و همه ی اطلاعات و تمرینات رو در اختیارتون قرار بدیم تا بتونید بهترین نتایج رو مثل سایر اعضای خانواده ی فکر تو بدست بیارید.

نوشته های مشابه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن